• درباره من، لوگوی وبلاگ
 • آرشیو زمانی
 • بهترین مطالب

 • آرشیو موضوعی
 • اشتراک در وبلاگ
 •  

 • لینک دوستان من

  دختری در راه آفتاب
  ولایت عشق
  هو اللطیف
  پرواز تا یکی شدن
  پیاده تا عرش
  شلمچه
  امام مهدی (عج)
  اسوه ها
  یاران در حریم یار
  دنیای جوانی
  پر پرواز
  ● بندیر ●
  ● رایحه ●
  سلام شهدا
  شهسوار دل
  یاد ارباب حسین علیه السلام
  نجوای شبانه
  رند
  سیاست
  پاک دیده
  حوریب
  ساحل نشین اشک
  مهر بر لب زده
  چفیه
  این نجوای شبانه من است
  معراج ستاره ها
  .:: در کوی بی نشان ها ::.
  علمدار دین
  حاج رضوان
  فرشتگان رنجور
  نوشته های یک ناظم
  سکوت عشق
  قافله شهداء
  دوزخیان زمین
  فصل کودکی
  مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور ایلام
  پیامبر اعظم (ص)
  امیدزهرا omidezahra
  .::: بیقرار شهادت :::.
  با خدا باش و پادشاهی کن
  به دنبال خویشتن ِخویش
  مشهد وبلاگ
  شاهد
  آدینه
  شیلو عج الله
  نقطه ای برای فردا
  فصل سکوت
  شب سکوت
  حزب الله هم الغالبون
  به یاد لاله ها
  با او می شود ...............
  السلام علیک یا امام الرئوف
  کلبه مادرانه
  سخنان حکیمانه یک پسر دیوانه!
  السلام علیک یا صاحب الزمان
  خیمه سبز
  حزب اللهی مدرنیته
  مه نو سفر
  ولایت
  کجایید ای شهیدان خدایی
  عاشقان علی و فاطمه
  خزان عشق
  دانشمند
  پله...پله...تا خدا!
  گنبد افلاک
  قدرت شیطان
  حریم یاس
  خزائن رحمت پروردگار
  زیر آسمان خدا
  راز و نیاز با خدا
  تا ریشه هست، جوانه باید زد...
  آواز یزدان
  داغ عشق
  *اللهم عجل لولیک الفرج*
  عشقی
  زیبایی سایه خداوند بر کهکشانهاست
  ساقیا قدحی ریز که ما باده پرستیم
  محمدرضا جاودانی
  مشهد وبلاگ
  گفتمان مذهبی
  **** نـو ر و ز*****
  به راه لاله ها
  وبلاگ رسمی امپراطور دریا
  Lovely
  زنگ رایانه
  سخن دل
  خانواده بهشتی
  معرفت دینی از دیدگاه روشنفکر دینی
  حب علی علیه السلام
  مکتب وحی
  گمنام
  بزم شبانه
  راه صبح
  سلام آقا
  شمیم وصل
  تا ملکوت
  زندگی
  کوثر

  ساحل افتاده
  دریچه ای به سوی ملکوت
  گفتگو با وهابیت
  اردشیر
  لزیرک
  یا فاطمه من عقده دل وا نکردم
  شبنم سحرگاهی
  آداب سیر و سلوک
  این همینه
  فضایل اهل بیت علیهم السلام
  نور الانوار
  محبت اینجاست
  مهر بیکران
  موعد موعود
  آخرین ستاره
  دنیای من
  بلور مهتاب
  مناجات
  فرشته‏ی مهر
  هو معکم اینما کنتم
  کانون فرهنگی و واحد عقیدتی بسیج حضرت صاحب الزمان عجّل الله تعالی
  شیعه علی
  پایگاه اطلاع رسانی شاهد
  الکوثر
  فرزاد خلفی
  نهج البلاغه
  تک ستاره
  کوچه ام آفتابی که نیست هیچ مهتابی هم نیست و شاید اصلاً کوچه نیست
  صدیق الاکبر
  تالار شبستان

 • نوای عشق

 • خانه تکانی دل
  نویسنده: محمدعلی دوشنبه 85/12/21 ساعت 10:2 صبح

  بسم رب المنتظر المهدی

  سلام. اربعین که میگذره دیگه انگار سفره‌ی کشتی نجات داره به ظاهر جمع میشه اما... خوش به حال اونهایی که دنبال ظواهر نبودند و دلشون همیشه به این کشتی نجات پیوند خورده. مناسبتهایی که در پیش هست هرکدوم یک مطلب نیاز داره لذا به جای همه اونها نوای وبلاگ رو عوض کردم تا از اول محرم تا آخر صفر رو پوشش بده(خداحافظ پیرن سیاه ارباب). پیشاپیش هم شهادت رسول اکرم و سبط اکبر، امام حسن و امام رضا علیهم السلام رو تسلیت عرض میکنم.

  یک سال دیگه گذشت! تا سال جدید چند صباحی بیشتر باقی نمونده. من و شما یک سال دیگه رو هم پشت سر گذاشتیم. چند سالمون شده؟ یادمه سال قبل توی مجلس اربعین سرور و سالار شهیدان تحویل شد. چقدر قرار گذاشتیم و شکستیم؟ آخر سال که میشه میشینیم و فکر میکنیم که چقدر به اهدافی که برای خودمون تعیین کرده بودیم در این سالی که گذشت رسیدیم! اهداف مالی ، تحصیلی ، شغلی ، علمی و... اگه به یکی از اونها نرسیدیم میشینیم و فکر میکنیم که چرا؟ چه موانعی باعث این عدم موفقیت شده و تصمیم میگیریم به نحوی اون رو برطرف کنیم.

  پس چرا برای رسیدن به بالاترین مقامی که باید به اون برسیم برنامه‌ای جدی نداریم؟ مقام خلیفه اللهی انسان که با رسیدن به جایگاه عبد محقق میشه! بالاترین ارزش یک انسان اینه که یک عبد باشه. یک عبد مخلص. یک عبد ذلیل و حقیر و مسکین و مستکین که هیچی از خودش نداشته باشه. بالاترین مقامی که هر روز برترین مخلوق خداوند رو به اون مقام میشناسیم! اَشهَدُ اَنَّ مُحَمّد عَبدُهُ و رَسولُه.

  همین امروز رو با سال قبل مقایسه کنیم. آیا تونستیم یک قدم به خدا نزدیکتر بشیم یا کیلومترها ازش دور شدیم؟ در سالی که گذشت، با اعمالمون چقدر تونستیم رضایت امام زمانمون (روحی فداه) رو جلب کنیم که رضایت خداوند هم در گرو رضایت ایشون است؟ یا خدایی نکرده چقدر با کارهامون ، غمی رو غمهای غروبهای جمعه‌ی ایشون گذاشتیم؟

  قبل از شروع سال جدید همه رسم دارند که منزلشون رو تمیز کنند. القَلبُ حَرَمَ الله! چرا ما خونه‌های دلمون رو تمیز نکنیم؟ بیا که خانه تکانی کنیم خانه‌ی دل! اما اینقدر این دل زنگار گرفته که به تنهایی کاری از پیش نمیره ، پس متوسل میشیم به کلام نورانی اباعبدالله الحسین علیه السلام در دعای عرفه که میفرماید:اِلَهی أَنْتَ الَّذِی أَشْرَقْتَ الْأَنْوَارَ فِی قُلُوبِ أَوْلِیَائِکَ حَتَّى عَرَفُوکَ وَ وَحَّدُوکَ وَ أَنْتَ الَّذِی أَزَلْتَ الْأَغْیَارَ عَنْ قُلُوبِ أَحِبَّائِکَ حَتَّى لَمْ یُحِبُّوا سِوَاکَ وَ لَمْ یَلْجَئُوا إِلَى غَیْرِکَ – خداوندا! تویی که در قلوب اولیاء و خاصانت با انواری متجلی شدی تا به مقام معرفتت برسند و ترا به یکتایی بشناسند. تو همانی که بیگانگان را از دل محبین‌ات بیرون راندی تا غیر از تو کسی را دوست نداشته باشند و جز به درگاهت به جایی پناه نبرند. از خدا بخواهیم که محبتِ غیر رو از دلمون بیرون کنه و دلمون رو فقط معدن محبت خود و احبائش قرار بده. بگیم خدایا با ما هم کاری بکن که غیر از درگاه تو به جایی پناه نبریم که اگه از تو روی بگردونیم همیشه آغوش شیطان برای ما بازه. اگه کسی خونه‌ی دلش خونه‌ی محبت خدا بشه بنا به گفته امام صادق علیه السلام دیگه به غیر خدا مشغول نمیشه: إِنَّمَا خَالَطَ الْقَوْمَ حَلَاوَةُ حُبِّ اللَّهِ فَلَمْ یَشْتَغِلُوا بِغَیْرِهِ – گروهی که شیرینی محبت خداوند با آنها عجین شده باشد به غیر خدا مشغول نمیشوند(اصول کافی جلد2 صفحه130)  از خدا بخواهیم که میل به طاعت رو در درونمون بیشتر کنه و رغبتمون رو به گناه کم کنه که اون هم با چشیدن طعم شیرین همنشینی با خدا بدست میاد. یَا مَنْ أَذَاقَ أَحِبَّاءَهُ حَلَاوَةَ الْمُؤَانَسَةِ فَقَامُوا بَیْنَ یَدَیْهِ مُتَمَلِّقِین – ای کسی که به دوستدارانت شیرینی همنشینی را چشاندی که همیشه در درگاهت، نیازی متملقانه به جانب تو داشته باشند.(دعای عرفه) از خداوند بخواهیم که ما را از جمله‌ی این گروهی قرار دهد که در قرآن فرمود: فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَه‏(مائده54) یعنی میشه ما هم محبوب خداوند باشیم و هم محب او؟؟چطور؟جوابش رو در قرآن داریم: قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّه(آل عمران 31) پس از خداوند بخواهیم که در سال جدید به ما توفیق دهد که از رسول خدا و خاندانش علیه و علیهم السلام پیروی کنیم و تقوای الهی پیشه کنیم تا شامل فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّه بشیم تا اگه غمی از غمهای دل امام زمان (عج) برطرف نمیکنیم ، لااقل غمی به غمهایشون اضافه نکنیم.

  اگر خداوند توفیق دهد آخر هفته عازم پابوس آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام هستم و خدمتتون نیستم که سال جدید رو تبریک بگم لذا پیشاپیش سال جدید رو هم تبریک میگم ، گرچه:

    بی روی تو هرکس گذرد لیل و نهارش             دلـگیـرتر از فصـل خـزان است بهارش
      بـهـتـر کـه هـمه عـمر ز هم باز نگردد            چشمی که نشد باز دمی بر رخ یارش

  سال که تحویل میشه اولین کارتون چیه؟؟ به بزرگترها سر میزنید نه؟ امسال بیاییم بگیم آقا جان! بزرگ ما شمایید. سال که تحویل شد بگیم: سلام علی آل یاسین!! بگیم آقا جان ما ایرانیها رسممون اینه که دید و بازدید داریم، متی ترانا و نراک؟ عیبی نداره آقا جان! دل عاشق به پیغامی بسازه! بگیم آقا بزرگترهای ما حتی اگه ما خیلی بد بودیم برای عید وقتی به در خونشون میریم در رو به رومون باز میکنند! بیاییم امسال عیدمون رو با آقامون شروع کنیم و از بزرگمون غافل نشیم.راستی اگه آقا بخوان بیان منزل ما ، ما آمادگیش رو داریم؟

  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و شیعته و المستشهدین بین یدیه.


  نظرات دیگران ( ) مناسبتها، اخلاق - توبه و راههایش، اخلاق - مراقبه، محاسبه، اخلاق - کسب معرفت، اخلاق اسلامی، فلسفه آفرینش، اهل بیت - امام زمان(ع)

 • گزارش نهمین همایش افلاکیان
  نویسنده: محمدعلی چهارشنبه 85/12/16 ساعت 12:34 عصر

  بسم رب المنتظر المهدی

  سید حسن مسقطی در سال 1297ه.ق. در شهر کربلا چشم به جهان گشودند. نسبتش با 26 واسطه به امام موسی بن جعفر علیه السلام میرسید. چون خانواده‌اش اصفهانی الاصل بودند در ابتدا به سید حسن اصفهانی معروف شد. از محضر علمای بسیاری بهره برد اما دیدار با آیت الله قاضی آنچنان در زندیگش حرارت ایجاد نمود که دعای روز و شبش این بود: "اَللهُمَ اَسئَلُکَ حُبِک وَ حُبِ مَن یُحِبُک وَ حُبَ کُلِ عَمَل یُوصِلُنی اِلی قُربِک وَ اَن تَجعَلُکَ اَحَبَ اِلی مِما سِواک"

  بعد از خروج از نجف و ورود به مسقط نوای توحیدی‌اش در مردم شهر چنان عشق و طراوتی ایجاد نمود که به مرور همه اهل مسقط را مؤمن و موحد نمود و جانهای بسیاری شیفته‌ی شخصیت ملکوتی و طبع لطیفش شدند و همه در برابر خلوصش سر تسلیم فرود آوردند. علامه طهرانی درباره ایشان میفرماید:"ایشان در یقین به صحت طریق و وصول به محضر عظمت پروردگار آنچنان راسخ و محکم بود که ابدا تزلزلی در جمیع شواهد عبودی او مشهود نبود."

  آوازه‌ی سید حسن به هند رسید و مردم آن دیار نیز از وی دعوت نمودند و ایشان راهی آن سرزمین شد و در مدرسه واعظین ، طلاب و وعاظ بسیاری را پرورش داد. او در تمام این سفرها جز عشق الهی و رسیدن به جایگاه عبودیت خالصانه چیزی در نظر نداشت و نتیجه‌ی سیر و سلوک را لقاء امام زمان روحی فداه میدانست چرا که شاگرد آیت الحق ، آیت الله قاضی رحمة الله علیه بود که میفرمودند:"کور باد چشمی که هر روز بیدار شود و امام زمانش را نبیند." آنچنان شیفته‌ی لحظه‌ی موعود بود که در نامه‌ای آیت الله قاضی دیدار محبوب را به وی بشارت دادند. برادر زاده‌ی ایشان میگفت: استاد سید محمد حسن قاضی به من فرمود: "عموی تو سید حسن به امام زمان خیلی نزدیک بود و او به مکان ویژه‌ای که حضرت برایش آماده کرده بود منتقل شد."

  آری اینچنین بود که در آخرین سفرش به حیدرآباد به آقای خابوری روز مرگش را بیان کرد محل دفنش را نیز مشخص نمود و فرمود که مرا در اینجا دفن کنید. سرانجام در سال 1350 ه.ق. یک هفته بعد از صحبت با آقای خابوری درحال سجده جان به جان آفرین تسلیم میکند و دل از خاکیان برمیکند و به افلاکیان میپیوندند. مزار شریفش در مقبرة المؤمن در حیدرآباد است و در بالای مقبره‌اش نوشته شده: "لَهُمْ دارُ السَّلامِ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ هُوَ وَلِیُّهُمْ بِما کانُوا یَعْمَلُون‏"

  یک خاطره هم از آیت الله انصاری همدانی رحمة الله علیه مینویسم که آیت الله دستغیب بیان داشتند: شخصی خدمت آیت الله انصاری همدانی رسید و سئوال کرد آیا محبین خداوند به جهنم میروند؟ آیت الله انصاری همدانی این آیه شریفه را قرائت میکنند:" وَ قالَتِ الْیَهُودُ وَ النَّصارى‏ نَحْنُ أَبْناءُ اللَّهِ وَ أَحِبَّاؤُهُ قُلْ فَلِمَ یُعَذِّبُکُمْ بِذُنُوبِکُم‏ یهود و نصارا میگفتند ما فرزندان خداوندیم و او را دوست داریم ، بگو پس چرا عذاب میشوید به واسطه‌ی گناهانتان؟" بعد ادامه دادند که محبین خداوند عذاب نمیشوند چرا که خداوند سئوال میکند اگر واقعا محب خداوند بودید پس چرا عذاب میشوید؟ مگر محب خدا عذاب میشود؟ محب خداوند و اهل بیت علیهم السلام عذاب نمیشود چون گناه نمیکند.

  بعد هم آیت الله دستغیب این آیه شریفه را قرائت فرمودند که میفرماید:"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَه‏ ای کسانیکه ایمان آوردید اگر از دین خدا مرتد شوید به زودی خداوند قومی را خواهد آورد که خدا را دوست دارند و خداوند نیز آنها را دوست دارد، که دلالت به شیعیان واقعی امیرالمؤمنین دارد. کاش همه بتوانیم محبوب خداوند باشیم. برای دیدن عکسهای همایشکلیک کنید...

  نظرات دیگران ( ) افلاکیان خاک نشین

     1   2   3      >

  اسفند 1385 - وبلاگ ایران اسلام


  بـبـرم پناه زآتـش ، چـو شــود عــذاب بـر پا-- --به محمد و علی و حسن و حسین و زهرا